Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý boxer

27. 7. 2009
Země původu : Německo
Doba vzniku : 19. století
Původní využití : Hlídací pes, zápasy s býky
Využití dnes : Společník, služební pes
Průměrná délka života : 12 let
Hmotnost : Pes: více jak 30 kg při kohoutkové výšce 60 cm
Fena: asi 25 kg při kohoutkové výšce 56 cm
Výška : Pes: 57 – 63 cm Fena: 53 – 59 cm
 
Všeobecný vzhled: Boxer je silný, hladkosrstý pes s kvadratickou stavbou těla. Hlava je bez vrásek, nesmí být příliš lehká, ale ani příliš těžká. Důležitý je dobrý poměr lebky a čenichové partie. Čenich má být co nejširší a mohutný s širokým, černým nosem. Oči jsou střední velikosti, tmavé barvy a s inteligentním a pozorným výrazem. Uši jsou nasazené vysoko, menší, a v klidu jsou přiložené k tvářím. Pokud pes zpozorní, uši přepadávají dopředu a vytváří zřetelnou vrásku. Tělo je kvadratické, s krátkým, pevným, širokým a dobře osvaleným hřbetem. Ocas je nasazený vysoko a krátce kupírovaný je nesený nahoru.
 
Srst a barva srsti: Srst je krátká, tvrdá, přilehlá a lesklá. Zbarvení srsti může být zlaté, a to v různých odstínech světle žluté až k tmavé jelení červené nebo žíhané. Základní barva a žíhání musí být od sebe zřetelně odděleny. Maska je černá. Povoleny jsou bílé znaky, ne však více než na třetině plochy těla.
 
Povaha: Boxer je klidný, sebevědomý a vyrovnaný pes. Je odvážný a ostražitý, přesto však přátelský a hravý. Je inteligentní a dobře učenlivý. Za vadu v povaze je považováno, pokud je pes agresivní, záludný nebo zbabělý.
 

Vhodné sporty: Agility

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář